‘Arı Meraları Pilot Uygulama Projesi’ Akademi Toplantıları

‘Arı Meraları Pilot Uygulama Projesi’ Akademi Toplantıları

The Conservation Collective ve Sivil Toplum için Destek Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen Turquoise Coast Environment Fund – Turkey kapsamında desteklenen “İklim Dirençli ve Sürdürülebilir Arı Meraları Pilot Uygulama Projesi”nde çalışmalarımız devam ediyor.

Proje faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek olan “Marmaris Bölgesi İklim Değişikliği, Arıcılık ve Arı Meraları Çalıştayı” öncesi bölgeye dair mevcut durum değerlendirmesi, uzman görüşlerinin alınması ve bilgi paylaşımı amacıyla bir dizi akademi toplantısı gerçekleştirdik.

Toplantılara katılan değerli akademisyenler ile iklim değişikliğinin arıcılık faaliyetleri üzerindeki etkileri, Marmaris’in Osmaniye, Bayır, Turgut ve Orhaniye Köylerinden oluşan projenin pilot bölgelerinde arıcılık faaliyetlerinin iklim direncinin artırılması, biyoçeşitliliğin geliştirilmesi ve yeni sürdürülebilir üretim modelleri üzerine tartışmalar yürüttük.

Nisan ayında gerçekleştirilecek çalıştay öncesinde değerli katkılar sunan tüm akademisyenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Prof. Dr. Murat Türkeş, Doç. Dr. Rahşan İvgin Tunca, Dr. Öğr. Üyesi Fatih Özden, Etrit Shkreli, Prof. Dr. Zeynep Zaimoglu, Prof. Dr. Çağatay Tavşanoğlu, Mustafa Kösoğlu